На переживання розлучення різним людям потрібні різні проміжки часу. Комусь достатньо кількох місяців, а для когось це цілі роки. Чи варто форсувати події та одразу занурюватись у нові відносини? Давайте розберемо плюси та мінуси, а також з’ясуємо, чи варто натиснути на паузу після такого розриву.
Плюси та мінуси відносин після розлучення
Страх самотності, крах ілюзій, уражене самолюбство та позбавлення надій на світле майбутнє – все це нерідко відчуває жінка, яка переживає хворобливий період розлучення. Адже будь-якій людині він завдає біль і вибиває зі звичного русла. І ось вони – панічні думки «А раптом я завжди буду одна?», самокопання та самобичування.
І, диво! Знаходиться шляхетний лицар, який позбавляє свою обраницю від туги та почуття спустошеності. І здавалося б, особисте життя налагоджене. Є з ким скоротати вечір. Нове кохання, нові почуття та переживання. І начебто біль зовсім позаду – суцільні плюси! Але чи все так райдужно?
Основний мінус швидких відносин після розлучення в тому, що під час таких гострих переживань для людини стає характерним пошук втіхи. У прагненні вгамувати свій біль і позбутися кішок, що скребуть на душі, він бажає скоріше захопитися кимось іншим. Малоймовірно, що з такою мотивацією реально збудувати новий гармонійний союз і не обпектися знову. Адже не розібравшись у своїх почуттях, можна легко переплутати страх самотності з симпатією, що раптово виникла.
На ранніх етапах розриву людини наздоганяє весь спектр емоцій до колишнього партнера – агресія, вина, прихильність і навіть любов. Ці почуття не потрібно усувати чи тікати від них. Їх потрібно прожити. А не спрямовувати на нового партнера, тягнучи тягар емоційних переживань у новий союз. Це загрожує повторенням тих самих помилок, що призведе до такого ж результату – злощасного розлучення або розставання.
До того ж, вступаючи у нові відносини незабаром після розриву, людина позбавляє себе рефлексії старих. Позбавляє себе усвідомлення тих аспектів, які задовольняли їх у попередньому союзі. Чіткого розуміння, яким він хотів би бачити нового партнера. І, що важливо, проведення роботи над власними помилками. У психології є спеціальний термін таких відносин – «заміщення».
“Замісний” партнер як часте явище після розриву
Після незадовільних відносин (результатом яких і є розлучення) багато хто вважає, що треба надолужити втрачене прямо зараз. Втікаючи від своїх переживань та самобичування, люди прирікають себе на замісні відносини – доводячи собі, оточуючим і особливо екс-партнеру, що у них все прекрасно і життя зовсім не закінчено.
Нерідко такі відносини підтримуються просто для того, щоби не бути одному. Заповнити порожнечу і, як кажуть, вибити клин клином. І не вішати на себе нібито принизливий ярлик «одиначки».
Тобто людина хіба що заміняє попереднього партнера новим. І рухає їм не реальна потреба у коханні, а бажання вижити – не впасти в депресію та скоріше забути пережите. І найсумніше в тому, що є велика ймовірність звернути увагу на першого зустрічного – того, хто більш-менш відповідає очікуванням (на перший погляд). Що підвищує ймовірність вибрати не ту людину.
До того ж, це лише посилює емоційний дисбаланс розлучення, що пережило. Більше того, виходить так, що людина використовує іншого як свою «жилетку». Що може завдати глибокої травми їм обом. Адже новий партнер не має нічого спільного з вашою невдалою любовною історією і заслуговує на щиру любов.
Ознаки заміщення:
- у відносинах ви не маєте щирого інтересу до партнера як до особистості;
- розглядаєте партнера як тимчасовий варіант;
- використовуєте його як емоційного донора – прагнучи отримати максимум ласки, турботи та уваги (щоб заглушити свою спустошеність);
- боїтеся самотності;
- порівнюєте відносини з попередніми, проектуєте екс-партнера на нового;
- чините «на зло» колишньому чоловікові;
- прагнете довести комусь, що теж варті кохання.
Як почати нові відносини та зрозуміти, що ви дійсно готові
Висновок тут один – не варто форсувати події та гарячково шукати нову половинку. Важливо дати собі час та право на ці переживання. Остаточно розірвати минулий емоційний зв’язок. Зробити роботу над помилками та не намагатися залікувати свої рани за допомогою іншого коханого.
Заміщайте порожнечу, що утворилася, іншими заняттями. Адже розлучення – не привід сумувати і вбиватися минулим, а нова сторінка життя. Вмійте скористатися своєю самотністю і винести з неї всі переваги. Щоб повернути власне «я» та попрацювати над самооцінкою. А також зайнятися власним саморозвитком і трохи пожити собі коханій.
Пам’ятайте, що ваше від вас не втече і наберіться терпіння. Так ви зможете уберегти себе від нових розчарувань. Навіть якщо ви знайшли відповідну кандидатуру – придивляйтеся, а не кидайтеся у вир із головою.
Коли ви зрозумієте, що пропрацювали ситуацію з розлученням та екс-партнером, то будете готові до нової спілки. І не станете тягнути за собою минуле, припускаючи тих самих помилок у своїх майбутніх відносинах. Час такого таймууту – дуже індивідуальний. І відштовхуватись необхідно лише від свого внутрішнього стану.
Але все це не означає, що пауза має бути тривалою. Не варто надовго занурюватися в самотність, боячись знову припуститися помилки і випробувати той же біль. І тим більше впадати в глибоку депресію, замикаючись у чотирьох стінах і нескінченно рефлексуючи про минулі відносини. Цілком природно, що ви боїтеся повторення невдалих стосунків. Але цей досвід не повинен стати для вас перешкодою для побудови нового союзу. Повного кохання, пристрасті, щирості та поваги.
Нові відносини – це природна частина життя після розлучення. Але щастя вони принесуть вам лише в тому випадку, якщо ви дійсно будете готові до них. Пережити розлучення та підготуватися до нових відносин вам допоможе психолог.